Ortam İzleme Sistemleri

Sensplorer, mikroişlemci tabanlı ve genişlemeye açık bir sistemdir. Sensplorer, ana modül ve buna bağlı algılayıcı modüllerinden oluşur. Bu algılayıcılar modülleri ile ortam verileri sürekli takip edilir. Herbir sensor veya durum için tanımlanmış eşik değerleri aşıldığındaysa ilgili kişileri e-posta, SMS mesajları göndererek uyarır. Aynı zamanda da kuru kontak röleleri de tanımlanmış konumlara getirerek mekanik olarak alarm durumunu sağlar. Bu rölelere, siren, flaşör, acil durum lambaları işitsel ve görsel uyarı aygıtları bağlanabilmektedir. 

Kritik mekanları her an takip eder ve yönetir
Veri Merkezleri, Sistem Odaları, Network kabinleri, Elektrik Panoları, Arşivler, Baz İstasyonları , ATM'ler , Trafo Merkezleri, Saha Dolapları, İş ve Alışveriş Merkezleri, İlaç ve Hassas Madde Depoları, Soğuk Hava Depoları...

Tüm önemli paramaetreleri aynı anda ve tek arayüzde izleyin
Sıcaklık, Nem, Su Kaçağı, Hava Kalitesi, Sarsıntı, AC ve DC Voltaj, AC ve DC Akım, Kuru Kontak Algılama sensörlerine sahiptir. Aynı anda UPS ve Akü gruplarını, Jeneratörleri, Hassas Klimaları takip eder. Split klimaları yönetir ve Eş Yaşlandırma modülleriyle her tür klimayı beraber ve aynı anda otomatize eder, gerektiği kadar ve dengeli çalıştırır. 

Enerji Verirmliliği İzleme Sistemi
Tüm enerji tüketim bilgilerini PDU, sayaç ve enerji analizörlerinden toplar, izler, öngörü ve sıradışı durumları tespit ederek uyarır. Gerçek zamanlı enerji kullanım verimliliği (PUE) hesaplar. Geniş protokol desteği ile Yönetim ve SCADA izleme sistelerine de veri sağlar : SNMP, MQTT, AMQP, Syslog, Modbus TCP, Modbus RTU, IEC60870-104, SCADA and BMS. Sensplorer Microsoft Azure IOT sertifikasına da sahiptir.